Na portalu Archilovers można znaleźć wiele fajnych inspiracji. Trafiłem na wyremontowany apartament w samym centrum Rzymu. Apartament został zmieniony do tego stopnia, że trudno by się odnaleźć w porównaniu z tym co było przed remontem. Małe przestrzenie zostały kompletnie przebudowane.

AR Penthouse www.archdes.pl

Klient zaznaczył, że jednym z głównych kryteriów modernizacji apartamentu ma być otwarcie przestrzeni na światło zewnętrzne, które ma podkreślać klasyczny wygląd wnętrza. Starożytna konstrukcja budynku została podkreślona poprzez przywrócenie cennych drewnianych sufitów. Wybrano szałwiową zieleń z bardzo lekkimi akcentami złota i srebra, aby rozjaśnić dekory.

Kuchnia została otwarta na jadalnię i przestrzeń zewnętrzną. Pod wyspą zostały przyklejone stare, antyczne płytki z odzysku aby stworzyć „dywan” podkreślający to osobliwe miejsce.

Na tarasie znajduje się druga kuchnia, z możliwością zakrycia co tworzy dodatkowe pomieszczenie.

Część nocna składa się z dwóch sypialni i dwóch łazienek.

Ciepłe kolory i czarne detale są filarami całego projektu, jednocześnie nadając charakter i nie rezygnując z osobliwego nowoczesnego stylu.

W tym projekcie nie ma nic co by było pozostawione przypadkowi. Całość zaprojektowana i wykonana z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Architekt: Carola Vannini Zdjęcia: Stefano Pedretti