Ogólnie

Ceramiche Brennero Cersaie 2018

Udostępnij ten artykuł

Targi Cersaie 2018 w Bolonii zakończyły się 28 września, a ja w tym całym po targowym natłoku dopiero dzisiaj znalazłem czas aby zrobić małe podsumowanie tego co zaprezentował jeden z moich partnerów handlowych Ceramiche Brennero. Pewnie wielu z was nie uwierzy, że prawie 3 tygodnie po targach nadal analizuje się sprawy ściśle związane z targami. Sprawdzanie, analizowanie i podejmowanie decyzji co tak naprawdę trafi do katalogu. Niestety nie wszystko co zostało zaprezentowane na targach trafi do katalogu. Targi są pewnego rodzaju eksperymentem podczas których firmy analizują popularność produktów, a czas “po targach” to podjęcie decyzji co tak naprawdę znajdzie się w katalogu.

Na tegorocznych targach Ceramiche Brennero zaprezentowało kilka naprawdę ciekawych kolekcji. Widać, że firma idzie zgodnie z trendem i oferuje duże formaty. Wymiary jakie do tej pory oferowali odchodzą w zapomnienie i na moje szczęście producent skupia się na formatach 80x80cm, 60x120cm czy 80x160cm.

Co przykuło uwagę w tym roku? Z pewnością La Preziosa, która urzekła projektantów wnętrz z odwiedzających stoisko Brennero. Odważna, wykraczająca poza schematy, wykonana w gresie płytka o wymiarze 60×120, która inspirowana jest kamieniem Agat.

Preziosa Blu Ceramiche Brennero ArchDes.pl

La Preziosa posiada powierzchnię “lappato a campo pieno” czyli wizualnie wydaje się być produktem polerowanym jak tradycyjny gres. Tutaj dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej aby uzyskać pełen poler producent stosuje specjalną technikę “przecierania” płyty dedykowanym kamieniem szlifierskim do uzyskania pełnego poleru, efektu lustra.
Produkt zaliczany jest do kolekcji luksusowej co widać na dekoracjach, które zdobione są złotem.

La Preziosa Ceramiche Brennero

Gems, to druga propozycja płytki gresowej rektyfikowanej dostępnej w wymiarze 60x120cm, 20x120cm, 60x60cm, 30x60cm. Inspiracją w stworzeniu tego produktu był naturalny kamień, którego kolor i struktura została stworzona przez czas. Producent znalazł w jednym z kamieniołomów stare, opuszczone płyty skalne, które leżąc przez lata na powietrzu zostały ukształtowane przez czas, deszcz, słońce, śnieg, grad. Oczyszczone posłużyły jako inspiracja w stworzeniu płytek gresowych o powierzchni naturalnej i lappato.

Mineral, inspirowany metalem produkt dostępny w 3 kolorach, stylistyce industrial, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach minimalistycznych.

Mineral ArchDes.pl Ceramiche Brennero

Open, dbając o naturę propozycja designerskiego drewna w gresie.

archdes.pl Open Ceramiche Brennero

Video relacja z tarów

SIL Ceramiche Cersaie 2018 w 360 stopniach
Oskar! Ty też mówisz Spieki Kwarcowe!

Najnowsze

Może Ci się spodobać

Menu