Coronavirus dotarł do Włoch i powoli rozkłada włoską gospodarkę. Ze względu na wysokie zagrożenie epidemiologiczne blokowane są miasta, zamykane urzędy, restauracje, bary, siłownie, teatry i wszystkie miejsca, które mogą skupić dużą liczbę ludzi. Włoska prasa donosi, że zagrożonych jest ponad 60 tysięcy miejsc pracy, jednak wśród ludzi nie widać dużej paniki. Jest raczej wyczuwalna atmosfera niepewności, oczekiwania co będzie dalej. Chociażby dlatego, że często pojawiają się sprzeczne informacje. Pojawiają się informacje, że urzędy i szkoły w północnej części Włoch będą nieczynne do końca lutego, za chwilę, że do połowy marca, aby za chwilę usłyszeć, że nie ma jeszcze konkretnej daty. Chyba to w tym wszystkim jest najbardziej denerwujące. Jak wiecie ja znajduję się w Sassuolo w prowincji Emilia Romagna, strefy, która obecnie oznaczona jest kolorem pomarańczowym. Póki co nie mam problemu z poruszaniem się tu na miejscu, ale jestem też świadomy tego, że wyjazd do Polski w obecnej sytuacji jest praktycznie niemożliwy.

Jeszcze kilka dni temu wraz z ekipą Officinarkitettura® wyklejaliśmy butiki na najważniejszej ulicy w Mediolanie. Nasza wizytówka na Milano Fashion Week, która jednocześnie miała być wykorzystana podczas afterparty na Il Salone del mobile, aby dzisiaj się dowiedzieć, że wszystko trzeba będzie przełożyć.

IL SALONE DEL MOBILE planowany w dniach 21-26 kwietnia zostaje oficjalnie przełożony na 16-21 czerwca 2020 o ile obecna sytuacja zostanie opanowana.

Jest to 59 edycja Il Salone, podczas której swoje produkty ma zaprezentować 2200 wystawców. Czy odbędzie się w czerwcu?