Jak powstają „spieki kwarcowe”

Wielkoformatowe płyty gresowe, nazywane w Polsce swoją niepowtarzalną i nigdzie indziej na świecie nie spotykaną nazwą “spieki kwarcowe”, coraz częściej możemy spotkać w prywatnych domach. Początkowo wykorzystywany w budownictwie głownie na ścianach wentylowanych obecnie znajdziemy go dosłownie wszędzie. Wszystko dzięki ewolucji graficznej produktu. Kiedyś dostępny tylko w pojedynczych kolorach dzisiaj mamy wzory imitujące drewno, kamień, marmur, beton, stal.

Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowego nadruku możemy stworzyć płyty imitujące każdy produkt, włącznie z tymi, których jest niezwykle mało w naturze. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że jest to gres to na samym początku eliminujemy wiele problemów, które może posiadać oryginał, np. marmur trawertyn, który oryginalnie jest dość porowaty i mało odporny na plamy, dlatego istotne jest odpowiednie zaimpregnowanie go przed użyciem.

W przypadku płyty gresowej nie mamy tego typu problemów. Produkt jest wytrzymały na plamy, wysokie temperatury i zarysowania. Wiele płyt posiada najwyższą odporność powierzchni na ścieralność PEI 5, dzięki czemu produkty te mogą być układane na podłodze również w miejscach użyteczności publicznej jak restauracje, sklepy, banki itp.

Jak powstają płyty?

Jak powstają spieki kwarcowe, płyty gresowe, wielkoformatowy gres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Masz pytanie?