W wielkim skrócie podsumuję tegoroczne targi Cersaie.

To były fantastyczne targi. Ilość odwiedzających moje stoiska klientów z Polski przerosła moje oczekiwania. Dziękuję wszystkim Państwu z całego serca za poświęcony czas.

Ceramiche Brennero

na tegorocznych targach pokazał 7 nowych kolekcji. Ja skupię się na trzech, które w mojej opinii zainteresują polskiego klienta.

Jewel, Grandiosa i Explora & Dekora to trzy kolekcje wykonane w gresie porcelanowym, rektyfikowane o największym formacie 60×120.

Jewel

to kolekcja inspirowana onyksem, której dekory są wzbogacane metalem szlachetnym. Powierzchnia lappato w pełnym formacie to coś więcej niż tylko klasyczne lappato. To efektu lustra w gresie jaki potrafi osiągnąć niewielu producentów na rynku.

Grandiosa

to siostrzana kolekcja zaprezentowanej w 2018 roku serii La Preziosa inspirowanej kamieniem Agat. Biorąc pod uwagę ogromne powodzenie kolekcji La Preziosa, Ceramiche Brennero kierując się wskazówkami klientów postanowiło stworzyć kolekcję Grandiosa. Grandiosa tak samo jak La Preziosa i nowy Jewel jest dostępna w formacie 60×120 i rektyfikowanych brzegach i powierzchni lappato w pełnym formacie. Czyli mamy tu efekt lustra.

Explora & Dekora

Efekt cementu wzbogacony metaliczną powłoką. kolekcja jest dostępna w dwóch powierzchniach, naturalnej i lappato i wymiarach 60×120 – 60×60 – 30×30. Uniwersalność tego metalicznego betonu i nietuzinkowe dekoracje sprawiają, że produkt idealnie dopasowuje się do każdego wnętrza, bez względu czy będzie to kuchnia, łazienka czy salon lub sypialnia.

Sil Ceramiche

Ten włoski producent zaprezentował wielkoformatowe płyty gresowe w formie dekoracji o których obszernie piszę tu.

Wielkoformatowy gres Wall Design - Oskar Jursza

Poza płytami dekoracyjnymi Sil Ceramiche zaprezentował kolekcje Origo, Kalon i Industrial.

Origo,

kolekcja w gresie porcelanowym dostępna w formacie 60×90 – 60×60 – 30×60. Origo tak samo jak zaprezentowana na Cersaie 2018 posiada brzegi rektyfikowane o rustykalnej strukturze. To pozwala na zachowanie minimalnej fugi jednocześnie posiadając płytkę z antycznymi, rustykalnymi brzegami.

Kalon,

efekt kamienia połączonego z cementem o aksamitnej powierzchni. To połączenie pozytywnie zaskoczyło odwiedzających stoisko SIL Ceramiche gdyż wizualnie produkt wydaje się być szorstki, natomiast w dotyku ma gładką powierzchnię.

Industrial,

klasyczna płytka wykonana w gresie porcelanowym o rektyfikowanych brzegach. Standardowa, klasyczna, minimalistyczna.