Dzisiaj prezentuję państwu gres porcelanowy barwiony w masie włoskiego producenta SIL Ceramiche dostarczanego pod brandem Belmontiles.

Brand Belmontiles to marka kupiono kilka lat temu przez SIL Ceramiche, która działa tylko na włoskim rynku. Gdy zobaczyłem ten produkt nie mogłem przejść obok niego obojętnie. Na szczęście nie musiałem długo przekonywać szefostwo SIL Ceramiche aby udostępnili ten produkt moim wybranym klientom.  I okazał się on strzałem w dziesiątkę, gdyż dość szybko zdobył serca architektów i projektantów wnętrz, którzy docenili wieloformatowość produktu, jego grafikę, możliwość ułożenia z minimalną 2 mm fugą. O jakości nie wspominam, gdyż każdy, kto ze mną współpracuje wie, że nie zajmuję się produktami o wątpliwej jakości czy pochodzenia.

Więc czym jest kolekcja Prime Line?

Prime Line to gres porcelanowy barwiony w masie, którego powierzchnia jest wykonana w technologii cyfrowej i podwyższonej wytrzymałości powierzchni na ścieralność oznaczonej symbolem PEI 5.

Oznacza to, że produkt może być używany we wszystkich pomieszczeniach włącznie z miejscami użyteczności publicznej jak restauracje, bary, sklepy, banki. PEI 5 oznacza najwyższy stopień odporności na ścieralność.

Minimalna fuga zalecana przez producenta to 2mm, jak w przypadku wszystkich produktów rektyfikowanych, które chcemy montować zgodnie z obowiązującymi normami.

Kolekcja jest dostępna w 3 kolorach i czterech formatach.

Dodatkowym atutem jest wersja antypoślizgowa o grubości 20mm i wymiarze 80x80cm do montażu na zewnątrz.

Produkt na zewnątrz można instalować również bez klejenia lub na odpowiednich nóżkach.

Produkt mrozoodporny, odporny na promienie UV, niezmienny w czasie.

Produkt można zobaczyć i kupić u autoryzowanych dystrybutorów SIL Ceramiche w Polsce.