Tapeta pod prysznicem to temat dość kontrowersyjny. Pierwsze pytanie jakie zadają sobie klienci, to „jak to możliwe?” Kontakt z wodą, wilgoć, mydło, szampon, to nie może się udać.

We włoskiej firmie Officinarkitettura realizują rzeczy na pozór niemożliwe. Wielu projektantów i architektów kojarzy tego producenta z produkcji wielkoformatowych płyt gresowych z dekoracjami, w zasadzie dzisiaj są liderem w tym sektorze, realizując zamówienia dla znanych producentów. Z czasem właściciele Officinarkitettura postanowili przenieść zdobyte w dekorowaniu wielkoformatowych gresów doświadczenie na tapety winylowe na włókninie, włókno szklane i wersję dźwiękochłonną. To doprowadziło do sytuacji, w której przenieśli technologię z gresu na inne materiały. Stworzenie produktu odpornego na promienie UV i posiadającego możliwość montażu na zewnątrz tak jak wielkoformatowy gres, a w dodatku produkt ten miał być lżejszy, łatwy w transporcie, montażu i gwarantować niezmienność w czasie oraz odporność na deszcz przy bezpośrednim kontakcie z wodą wydawało się niemożliwe. Cóż, wielu mówiło, że nie ma możliwości stworzenia dekoracji na gresie o proponowanych przez Officinarkitettura parametrach, jak widać mylili się, więc kiedy przyszedł czas na stworzenie rozwiązania w innym segmencie, to mimo iż mówili nie można jak pokazała rzeczywistość, można, da się!

Stworzona na włóknie szklanym przez tapeta może być montowana na ścianie, blacie, podłodze. Można montować na zewnątrz i wewnątrz budynku w miejscach takich jak łazienka, w tym pod prysznicem, kuchnia, salon czy inne pomieszczenia. Produkt ma wręcz nieograniczone zastosowania. Czy jest to złoty środek na wszystko? Nie, i nie jest reklamowany w ten sposób, gdyż nie jest to płytka ceramiczna czy wielkoformatowy gres, który ma zupełnie inne parametry techniczne. Rozwiązania są tworzone z myślą o ludziach, którzy chcą posiadać spersonalizowany produkt, który zawsze jest tworzony wedle wytycznych klienta. Grafika dopasowana do danej powierzchni, w dodatku szybki i łatwy montaż, mniej pozostałości, brudu i kurzu jaki powstaje podczas układania to z pewnością korzyści.

Weźmy taką tapetę pod prysznic. Zaczynając dzień z samego rana ekipa wykleja tapetę specjalnym klejem, pod wieczór można przystąpić do nałożenia pierwszej warstwy ochronnej na produkt, a po kolejnych 3 godzinach drugiej warstwy. Nic nie było kute, wiercone szpachlowane. Zero kurzu, a po 24 godzinach można spokojnie korzystać z prysznica. Po ścianie może płynąć woda, szampon czy płyn do kąpieli. Ściana jest idealna, bez fug, w dodatku łatwa w utrzymaniu czystości. Koszt całej realizacji jest mniejszy niż przy użyciu wielkoformatowego gresu, który może uszkodzić się w transporcie, pęc podczas przycinania, czy w późniejszym czasie dać jakiś problem o ile nie został odpowiednio przyklejony. Oto kilka realizacji z wykorzystaniem taper Officinarkitettura.

Więcej informacji na stronie www.officinarkitettura.pl – mówimy po polsku 🙂